04.11.2021

Новое Время: "Хто створив онлайн-супермаркет Cooker і чи дійсно покупки привозять за 15 хвилин!"

Хто створив онлайн-супермаркет Cooker і чи дійсно покупки привозять за 15 хвилин

Засновник SMK Group Денис Парамонов планував створити сервіс з доставки свіжого м'яса, ковбаси та напівфабрикатів, які випускають його підприємства. А відкрив онлайн-супермаркет Cooker із більш ніж 2,5 тис. найменувань товарів, які приїжджають до київських споживачів за 15 хвилин.

Дванадцять хвилин та 38 секунд – стільки часу Наталія Оверченко чекала на доставку замовлення з онлайн-магазину Cooker. «Вибрала сире м'ясо, щоб приготувати суп та котлети на обід двом своїм дітям, хліб, сир та овочі для салату», – розповідає покупниця. Новим сервісом вона скористалася трохи понад місяць тому – і залишилася задоволеною. Найбільше їй подобаються свіже м'ясо та ковбасні вироби, а також можливість замовити додаткові товари із доставкою під двері. Для мам із маленькими дітьми такий сервіс – справжня знахідка. Зібрати малюків і піти з ними до магазину – той ще квест.

Cooker – проєкт власника холдингу SMK Group Дениса Парамонова. Бізнесмен створив єдину в Україні групу компаній, що реалізувала повний цикл м'ясопереробки – від виробництва кормів та вирощування свиней до роздрібних мереж онлайн та офлайн-формату. Це дозволяє контролювати якість готової продукції на всіх етапах виробництва та доставки споживачеві. «Ми регулярно замовляємо Cooker, і це дуже зручно. Він розрахований різні категорії споживачів. Кількість замовлень зростає, і це говорить про те, що такий сервіс популярний», – каже Денис Парамонов. - Група розвивається і найближчими роками планує виводити Cooker не лише в інші регіони України, а й на закордонний ринок”.

З чого все починалося

Ще двадцять років тому Денис Парамонов навіть не уявляв, що створить великий продовольчий FMCG-холдинг, який займе на ринку одну з позицій, що лідирують. «У мене завжди було бажання займатися бізнесом», – посміхається підприємець та обводить очима свій кабінет. Він не схожий на кабінети більшості топ-менеджерів чи власників великих українських компаній – тут немає ліпнини, дорогих меблів із червоного дерева та килимів ручної роботи, в яких потопають ноги. Столи, стільці та шафи такі самі, як і в інших кабінетах. "Перші гроші я заробив, коли зібрав малину і продав її на базарі", - ностальгує Денис Парамонов. За свій товар він виручив на ті часи чималу суму – 8 рублів.

Суттєвіші кошти підприємець почав заробляти пізніше, працюючи в рекламному бізнесі, рієлтором, а пізніше – працівником у ковбасному цеху в Харкові. Через кілька років Денис Парамонов вирішив заснувати свій бізнес і спочатку у 2000 році орендував цех для виробництва ковбаси та створив своє виробництво у харківському мікрорайоні Салтівка. Через три роки підприємство перейменували на відомий зараз Салтівський м'ясокомбінат.

«Знаєте, скільки разів мене з того часу питали, чи кладемо ми в ковбасу туалетний папір», – посміхається Денис Парамонов. І жартома додає, що це нерентабельно для такого великого виробництва - папір коштує дорого. Набравшись досвіду, топ-менеджмент разом із Денисом Парамоновим почали поступово розширювати бізнес. 2004 року він став власником агрофірми «Світанок», яка займається вирощуванням свиней. Складний бізнес, особливо у період, коли корми дорожчають, як це відбувається зараз, каже бізнесмен. Але своя ферма надає SMK Group велику перевагу – дозволяє контролювати якість сировини. Нині поголів'я на агрофермі налічує близько 15 тис. свиней, але це навіть не покриває всіх потреб заводу. Значну частину сировини компанія купує у фермерських господарств.

2007 року Салтівський комбінат увійшов до п'ятірки найбільших виробників ковбас та м'ясних виробів в Україні. "Нам пощастило, у нас хороша команда і ми багато працюємо", - зізнається підприємець. Ринок ковбасних виробів – один із найбільш конкурентних, нарощувати на ньому свою частку зараз набагато складніше, ніж на початку 2000-х.

Виробничі потужності також поступово розширювалися. І зараз окрім Салтівського м'ясокомбінату, до структури SMK Group входять Богодухівський комбінат у Харківській області, Бердянський м'ясокомбінат та придбаний у 2019 році Київський м'ясокомбінат, який розташований у Білій Церкві. Компанія постійно вкладає кошти у модернізацію своїх підприємств.

Продукція компанії – свіже м'ясо та ковбаси – продаються не тільки через мережеві магазини, але й більш ніж у 600 фірмових магазинах мережі.

Новий напрямок Останні кілька років в Україні спостерігається бум розвитку e-commerce і епідемія Covid-19 лише посилила цю тенденцію. За підрахунками Soul Partners, Baker Tilly Україна та Aequo, минулого року покупці придбали через інтернет товарів на $3,97 млрд, що на 41% більше у порівнянні з попереднім роком. Денис Парамонов каже, що вже давно бачить цю тенденцію. "У багатьох європейських країнах закриваються магазини, оскільки в них нема потреби - все роблять покупки онлайн", - розповідає він. І додає, що споживачі не хочуть витрачати час на походи магазинами, коли можна замовити товар у кілька кліків і отримати його вдома.

Рік тому SMK Group спробувала освоїти цю нішу та відкрила Cooker – сервіс, який доставляв покупцям свіже м'ясо та ковбаси. Але цього було замало. «Покупці хочуть замовити ширший асортимент товарів із доставкою додому», – каже Денис Парамонов. Так компанія почала відкривати darkstores. Це магазини-склади, куди не можуть зайти покупці. А вся продукція розкладена по полицях таким чином, що дозволяє швидко зібрати замовлення. «Нам важливо, щоб з моменту отримання заявки до її доставки пройшло не більше 15 хвилин. Cooker – єдина в Україні компанія, яка надає такий сервіс», - каже Денис Парамонов. Доставляють товар кур'єри на електровелосипедах із найближчого darkstore. Зараз у Києві працює 16 таких магазинів-складів, до кінця року відкриється ще 3. «Ми плануємо виходити до інших українських міст, а в перспективі – і до інших країн світу», - каже Денис Парамонов. Українці не люблять чекати, тому концепція 15-хвилинної доставки товарів із близько 2,5 тис. найменувань користуватиметься все більшою популярністю, впевнений підприємець.

https://biz.nv.ua/markets/onlayn-supermarket-cooker-dostavka-produktov-v-kieve-za-15-minut-50188987.html 

ПОХОЖИЕ НОВОСТИ
Всі новини
ЗВ'ЯЗАТИСЯ З НАМИ

Є питання або бізнес-пропозиція?
Напишіть нам

Додати файл
*Такого e-mail адреса не существует