В Україні з обігу виробників вимито близько $5 млрд на користь торговельних мереж, заявив український бізнесмен, власник SMK Group Денис Парамонов. Статистику він виклав у своєму пості на Facebook.
“Україні терміново необхідний справедливий закон у сфері торгівлі, - сказав він. – Оскільки далі  так продовжуватися не може. Сьогодні для українських супермаркетів стало нормою без причин затримувати оплату нашої продукції до 120, а подекуди навіть до 160 днів. І це за термінів її реалізації до двох тижнів. За цей час вартість закупівлі м'ясної сировини збільшується щонайменше на третину.

Торгові мережі використовують ці гроші для закупівлі продукції закордонних постачальників. Причому їм, на відміну від нас, платять одразу після відвантаження. І в результаті мережі отримують від імпортерів вигіднішу ціну на аналогічну продукцію. Різниця може сягати 20%, а подекуди навіть 50% не на нашу користь. Через це деякі національні виробники планують переносити виробництво за кордон.
І це при тому, що в Європі є чіткі правила регулювання ринку. Там роздрібні мережі можуть дозволити собі не більше 30 днів відтермінування в оплаті. Порушників – штрафують.

Окрім цього, торговельні мережі не хочуть приймати від нас подорожчання продукції. Свіжий приклад – з 1 жовтня ми за необхідністю підняли ціни. Торгові мережі погодили це більше ніж за місяць. Весь цей час ми фактично працювали собі у збиток.

За нашими оцінками, в Україні з обігу виробників вимито близько $5 млрд. на користь торгових мереж. Ось і виходить, що українського виробника заганяють у постійний дефіцит обігових коштів та блокують розвиток бізнесу на користь зарубіжних конкурентів.
Покінчити із цією ситуацією має законопроект №6155. Саме він може врегулювати відносини постачальників та торгових мереж. І зробить це згідно з європейськими правилами гри на ринку. Інакше Україна ризикує залишитись взагалі без національних виробників”.

ПОХОЖИЕ НОВОСТИ
Всі новини
ЗВ'ЯЗАТИСЯ З НАМИ

Є питання або бізнес-пропозиція?
Напишіть нам

Додати файл
*Такого e-mail адреса не существует